Jeskyně, v níž se uzdravil zraněný voják, je dnes poutním místem
Dnes je to místo, které turisté toulající se krajem Poodří, nemohou vynechat. Ve skále na břehu řeky Odry je poutní místo, které bývá obsypáno věřícími poutníky, stejně jako žíznícími a fotografujícími turisty a cyklisty. V puklině ve skále stojí Madona s dítětem. Skoro jako kdyby právě tady vznikal slavný obraz Leonarda da Vinci „Madona ve skalách“.
Legenda o tomto místě sahá až do sedmnáctého století, do období třicetileté války. Ten příběh je o vojákovi, který byl zraněn v jedné z bitev té drsné vojny. V jeskyni u řeky se schoval. Záchranou mu byl zdejší pramen studené vody a modlitby k panence Marii. Voják přežil a jeho uzdravení bylo považováno za zázrak a čin samotné Panny Marie.
Pak už stačilo, aby mlynář z nedalekého mlýna umístil na toto místo obraz bohorodičky a protože to měl do kostela daleko, chodil v neděli sem. Ke spálovské skále se přicházeli modlit další a další věřící a postupně se tak z míst kolem vodního pramene stalo poutní místo. Když pak Spálovští postavili v 18. století nový kostel, obraz ze skal údajně umístili v něm. Obrázek Panny Marie se však prý pokaždé vrátil na původní místo. Nepomohlo ani to, když kostel zamkli. Když se tak stalo potřetí, místní usoudili, že to tak má být a dále už obraz nechali ve skalách. Dnes už původní obraz u pramene nenajdete. V pozdějších dobách jej nahradila soška, která zde stojí dodnes.
Tajemství tohoto místa tím však nekončí. Například se traduje, že kamenná nádržka, v níž se hromadí voda ze zázračného pramene, je původní gotická křtitelnice ze starého spálovského kostela.
Jisté je, že dnes je toto místo oblíbeným místem turistů, trampů i věřících. A jedno z míst, z něhož vyzařuje atmosféra tajemna celého zdejšího kraje.